وضعیت بازیهای رایانهای در ایران و جهان سیاست¬ها، رویکردها و سازمان¬های دست¬اندرکار

غواصی عمیق به شجاعت زیادی نیاز دارد، چون با ریسک هایی همراه است، از جمله احتمال بروز اختلالات مفصلی، مشکلات تنفسی و درست عمل نکردن تجهیزات. انکار نمی شود کرد که در طول تاریخ زندگی اغلب زنان با سختگیری های زیادی در مورد آن ها همراه بوده است. در ادامه از زنان جسوری خواهیم گفت که با سنت ها جنگیدند و به پیروزی رسیدند. اوکلی در دوره ی غرب وحشی بزرگ شد و با پرورش مهارت های تیراندازی خود توانست به تیراندازی افسانه ای و دختری گاوچران بدل شود. او با دستور پدرش توانست در دانشگاه هوانوردی نظامی ثبت نام کند و آموزش خلبانی ببیند. او نام خود را مارک رید عنوان می کرد. بونی در آنجا با یک کاپیتان دزد دریایی به نام کالیکو جک آشنا شد و زندگی گذشته ی خود را برای پیوستن به خدمه ی کشتی او رها کرد. در دهه ی ۱۷۱۰ به دزدی دریایی روی آورد و زمانی بالاخره زن بودن خود را برملا کرد که با بونی، دیگر زن دزد دریایی آشنا شد. تحقیقات نشان داده بیمارانی که بازیهای ویدئویی چند نفره که نیاز به تعامل با دیگر بازیکنان دارد را انجام میدهند بهتر میتوانند بخش مهمی از این بیماری را درمان کنند.

6. بین نقش بازیهای رایانهای و رواج عناصر زبانی بیگانه از لحاظ میزان تحصیلات پدر دانشآموزان تفاوت معناداری وجود ندارد.7. 3. بین نقش بازیهای رایانه ای و احساسات و نگرشهای (درک واژگان زبان، لذت بخش بودن واژگان زبان، به خاطرسپاری واژگان زبان، علاقه به درس زبان، علاقه به معلّم زبان و فعال بودن در کلاس زبان) دانش آموزان سوم راهنمایی شهر تهران در صورت رواج عناصر زبانی بیگانه رابطه معناداری وجود دارد. در کشورمان نداریم، اما برای آن که بدانیم در کشورهای دیگر نیز کودکان و نوجوانان به صورت افراطی از این قبیل بازیها استفاده میکنند، آماری را در مورد سایر کشورها ذکر میکنیم. مثلاً در یونان باستان، زنان آتنی زندگی بسیار محدود و کنترل شده ای داشتند اما زنان اسپارتی می توانستند از آزادی هایی همچون حق مالکیت زمین و حق طلاق برخوردار باشند. اما در همان زمان هم زنانی وجود داشتند که می توانستند زندگی متفاوتی داشته باشند. ناکانو تاکهکو از یک خانواده ی متنفذ سامورایی بود، اما ضد هنجارهای اجتماعی ای عمل کرد که مانع از تبدیل شدن زنان به جنگجویی ماهر می شد. او در نهایت به اولین دختری بدل شد که توانسته بود به نمایش غرب وحشی بوفالو بیل کودی بپیوندد و از شهرتی جهانی برخوردار شد.

بازی های کامپیوتری محبوبیت جهانی گرفته است. او کشتی خود را به یکی از کشتی های ایرانیان کوبید تا دشمنان خود را به اشتباه اندازد که همینگونه هم شد. متأسفانه تاکهکو در این جنگ در حالی که تنها ۲۱ سال داشت، جان خود را از دست داد. علیرغم ممنوعیت عضویت در نیروی دریایی آمریکا به عنوان غواص برای زنان، شجاعت و هوش دونا توبایس به عنوان متخصص بدنه کشتی، مافوق هایش را تحت تأثیر قرار داد. توبایس به خاطر زن بودنش با فشار مضاعفی رو به رو بود، اما ایستادگی کرد و همان سال به عنوان اولین غواص عمیق زن نیروی دریایی آمریکا فارغ التحصیل شد. وقتی یک بزرگسال یا کودک بازی های رایانه ای را انجام می دهد اینطور بنظر می رسد که فقط یک گوشه نشسته و بدون هیچ تحرکی به مانیتور خیره است اما برای درک و کنترل اتفاقاتی که در صفحه نمایشگر می افتد نیاز به هماهنگی بصری، شنوایی، فکری و حرکات فیزیکی است. بونی بخشی از دوران کودکی اش را با جا زدن خود به عنوان یک پسر سپری کرد اما بعدها ازدواج و به باهاما نقل مکان کرد که مملوء از دزد دریایی بود.

براساس آمارها 90 درصد از بازار بازیهای رایانه ای کشور از سوی خارجی ها تسخیر شده است و این آمار که بسیار قابل تأمل است می تواند یکی از عوامل تغییر فرهنگ در نسل جوان در آینده نزدیک باشد. ۹۷ درصد از نوجوانان به طور مداوم از بازیهای رایانه ای استفاده میکنند. با توجه به افزایش استفاده نوجوانان و جوانان از بازیهای آنلاین والدین همان گونه که در فضای حقیقی روی بازی فرزندان خود نظارت دارند در انتخاب بازیهای رایانهای فرزندشان نیز باید دقت داشته باشند. همچنین این بازی ها به بخش جدایی ناپذیری از زندگی کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان تبدیل شده اند. گوکچه تا جایی پیش رفت که در سال ۱۹۳۷ تبدیل به کسی شد که او را اولین زن خلبان جنگی دنیا می دانند. این محبوبیت به تنهایی آن را به یکی از بهترین بازی های برنامه نویسی برای کودکان تبدیل می کند. او همچنین نحوه ی کار با ناگیناتا، نوعی شمشیر سنتی ژاپنی را به زنان و کودکان یاد می داد. در این تحقیق به دنبال آن هستیم که نحوه مدیریت خانواده ها بر بازی های رایانه ای فرزندانشان را مورد بررسی قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید