وضعیت بازیهای رایانهای در ایران و جهان سیاست¬ها، رویکردها و سازمان¬های دست¬اندرکار

اما این در حالی است که در میان تعداد زیاد بازیهای رایانهای برخی را میتوان یافت که نه تنها مضر نیستند بلکه میتوانند منجر به شکوفاشدن برخی جنبههای شخصیتی کودکان شوند. بر اساس آمارهای ارائه شده تنها ۵ درصد بازیهای دیجیتالی که در ایران مورد استفاده هستند بومی بوده و جامعه ۲۳ میلیونی گیم بازان ایرانی که بیشتر آنان نیز در سنین شکل گیری شخصیتی هستند. در فضای جدید جهانی، وضعیت­ها و پدیده­هایی که پیش از این وجود داشته­اند در شکل و شمایل و حتی با محتوای جدید ظاهر می­شوند. او تا جایی پیش رفت که به دست راست مورد احترام پینکرتون بدل شد. کیت وارت در سال ۱۸۵۶ قدم به آژانس کاراگاهی پینکرتون گذاشت و زندگی اش برای همیشه تغییر کرد. خوتولون، از نوادگان چنگیز خان، در اواسط دهه ی ۱۲۰۰ میلادی به دنیا آمد و قدم در راه او گذاشت. از این اختراع کدی غیر قابل شکستن به دست آمد که برای جلوگیری از شنود پیام های محرمانه مورد استفاده قرار می گرفت. همه ما خوب می دانیم که بخش عمده ای از بازیهای رایانهای به دلایل مختلف برای کودکانمان سرگرمی مناسبی نیستند و گذراندن زمانی هر چند در اوقات فراغت، نه تنها اثری مثبت در روحیه آنها نمیگذارد که باعث خستگی، عصبانیت، استرس و مسائلی از این دست میشوند.

نه بخاطر جذاب بودن اسم اش یا گیم پلی تکرار نشدی اش، حتی نه بخاطرِ داستان زیبایش. زنان مغول در آن زمان زیاد جنگجو می شدند اما خوتولون نه تنها اسب سواری عالی، بلکه یکی از بهترین کشتی گیرانی بود که مغول ها تا به آن زمان دیده بودند. 1. از آنجا که هنوز سیاستهای کلان در ابعاد مختلف بازیها در ایران وجود ندارد، به نظر میرسد بسیاری از هدف­ها و اقدامات آینده­ی بنیاد مانند تأمین حقوق مادی و معنوی تولیدکنندگان و مصرفکنندگان بازیها، نیازمند بسترسازی قانونی در سطح کلان کشوری است و تا آن زمینه فراهم نگردد، امکان موفقیت بنیاد در رسیدن به آن اهداف وجود نخواهد داشت. سازمان امور مالیاتی مکلف است ظرف سه ماه زیرساخت لازم جهت پرداخت الکترونیکی مالیات و دریافت الکترونیکی مفاصا حساب مالیاتی در سراسر کشور را فراهم کند. بر اساس بند (س) تبصره ۶؛ به استناد مواد(۱۰۳) و (۱۶۹مکرر) قانون مالیات های مستقیم و به منظور افزایش درآمدهای مالیاتی دولت از طریق ابطال تمبر مالیاتی، قوه قضائیه مکلف است دسترسی برخط سازمان امور مالیاتی و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه را به سامانه تنظیم قرارداد الکترونیکی فراهم نماید.

شناسه(کد) یکتای صادرشده برای هر قرارداد توسط سامانه قرارداد الکترونیک، مبنای شناسایی مشاوران، وکلا و کانون های وکلای دادگستری در سامانه خدمات قضائی به منظور استخراج اطلاعات مالی مندرج در قرارداد و ابطال تمبر مالیاتی خواهد بود. تمام وکلای فعال عضو مراکز وکلا و کانون های وکلای دادگستری موظفند قراردادهای مالی خود با موکل را در این سامانه ثبت و تنظیم نمایند. یک سوم والدین گاهی اوقات یا همیشه با بچههای خود بازی میکنند. این پژوهش با هدف شناخت نقش بازیهای رایانه ای در رواج عناصر زبانی بیگانه در میان دانشآموزان سوم راهنمایی شهر تهران انجام گرفته و با بهرهگیری از نظریه های بازی و نظریه یادگیری اجتماعی، به تبیین موضوع مورد بررسی پرداخته است. اغلب بیش از آنکه به مزایای بازی های رایانه ای پرداخته شود درباره معایب و مضرات آن بحث میشود. از طرف دیگر می توانید با برداشتن مخزن روغن نهنگ که آن را تغذیه می کند با خود دروازه برخورد کنید، یا به سیستم حمله کرده و آن را برعکس کنید. وارن برای یک آگهی استخدام به آنجا رفته بود و ظاهراً توانست پینکرتون را مجاب به استخدام خود به عنوان اولین کاراگاه زن کند.

آژانس کاراگاهی پینکرتون یک آژانس کاراگاهی خصوصی در آمریکا است که فعالیت آن تا به امروز ادامه دارد. از طرفی بازیهای شبیهساز ورزشی هم هستند که بسیاری از کودکان و نوجوانان را جذب خود میکنند و باعث میشوند کاربران آنها برای یاد گرفتن و فعالیت واقعی در آن ورزش خاص اشتیاق بالایی از خودشان نشان بدهند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه (۱۵اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۱در بند (ن) تبصره ۶ مصوب کردند،دستگاه های اجرائی موظفند معافیت ها و تخفیفات مالیاتی و گمرکی قانونی را به صورت جمعی- خرجی در حساب های مربوط به خود ثبت کنند. طبق بند (م) تبصره ۶، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است از عرضه کنندگان انواع بازی های خارجی قابل نصب در رایانه، تلفن های همراه و کنسول عوارضی معادل ده درصد(۱۰ درصد) قیمت فروش را أخذ و به حساب درآمدی ۱۶۰۱۷۸ جدول شماره(۵) این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید. سازمان امور مالیاتی در صورت اثبات خلاف گویی وکیل علاوه بر پیگیری موضوع در مراجع قضائی، نسبت به اعمال جریمه مالیاتی تا سقف پنج برابر اختلاف کشف شده اقدام می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید