وضعیت بازیهای رایانهای در ایران و جهان سیاست¬ها، رویکردها و سازمان¬های دست¬اندرکار

هم چنین، این بازی ها دارای موسیقی متن متناسب با محتوای بازی ها هستند؛ ولی چیزی که بر شمار طرف داران این بازی ها افزوده، بهای مناسب آن ها برای مصرف کننده است. تحقیقات نشان داده بیمارانی که بازیهای ویدئویی چند نفره که نیاز به تعامل با دیگر بازیکنان دارد را انجام میدهند بهتر میتوانند بخش مهمی از این بیماری را درمان کنند. در زیر تست آنلاین تشخیص اعتیاد به بازی های رایانه ای را برای شما قرار داده ایم. در ادامه به معرفی 7 مورد از بازی های ایرانی برای کامپیوتر که تاثیر زیادی در صنعت گیم داخلی و خارجی داشتهاند میپردازیم. اختلال بازی در واقع یازدهمین مرحله از اختلالات الگوهای رفتاری است که در اثر بازی های کامپیوتری زیاد باعث اختلال رفتاری و روانی در گیمر می شود. همانطور که ماهیچه های ما نیاز به تقویت دارند و ما با ورزش های فیزیکی به تقویت آن ها میپردازیم، مغز و توانایی های شناختی ما نیز نیاز به تحریک و تحرک دارند!

دانست. تاکنون پژوهش های مختلفی در موضوع اثرات بازی های رایانه ای انجام شده که اغلب به اثرات منفی این گونه بازی ها اشاره دارند، اما در نگاهی منطقی باید گفت که این نوآوری نیز همچون دیگر ساخته های دست بشر، دو رو دارد که یک روی آن، بهره گیری درست و مفید و روی دیگر آن، استفاده های نادرست و نامناسب است که گاهی، آسیب های فراوانی را در پی دارد. از راه دور از طریق ماوس و کیبورد یا دسته کنسول بازی کنترل همه چیز را در دست گرفته اید تا مبادا دچار شکست در این مرحله حساس بازی شوید! هشدار دادن به آنها از این که وقت بازیش رو به پایان است، به آنها اجازه می دهد تا راحت تر از بازی های مجازی دل بکنند. از سوی دیگر پش از یک دوره اعتیاد 12 ماهه به بازی های کامپیوتری شاهد تغییر الگوهای رفتاری فرد خواهید بود و به راحتی علائم بیماری اختلال بازی آشکار خواهد شد.

اختلال بازی یک طبقه بیماری جدید در لیست بیماریهاست، بنابراین هنوز برنامه درمانی روشنی برای آن وجود ندارد. با ما همراه باشید تا با 7 مورد از بهترین بازیهای کامپیوتری جدید و قدیمی ایرانی PC آشنا شوید که بر صنعت بازی های رایانه ای داخلی و خارجی تاثیر گذاشتهاند. کلینیک روانشناسی ذهن آرا به وسیله ی تیم تخصصی از روانشناسان باتجربه، آماده ی کمک به کودکان، نوجوانان و خانواده های درگیر این نوع از اعتیاد می باشد. بازی های رایانه ای با استفاده از پیشرفته ترین متدهای روانشناسی رفتار، به نحوی طراحی شده اند که اعتیاد آور باشند تا به این روش، شما را درگیر بازی نگه دارند. در بازی های رایانه ای، فرد مقدار بسیار زیادی از ترشح دوپامین را تجربه می کند که این میزان ترشح، می تواند ساختار مغز را دستخوش تغییر کند. این کمبود منابع و اطلاعات ما را واداشت که به فهرست کردن و توصیف سازمانهای درگیر در حوزه­ی بازیها، اهداف و وظایف و ویژگیها و سازوکارهای آن­ها بپردازیم و از این طریق راه را برای تحلیل وضعیت موجود بر بازیهای رایانهای در ایران و تبعات فرهنگی و اجتماعی آن­ها در پژوهشهای بعدی هموار کنیم. نگرانی از تأثیر این بازی ها، همگام با نگرانی های فزایندة عمومی از اثرهای خشونت موجود در رسانه ها، با توجه به این حقیقت است که انجام آنها، فعالیتی تعاملی است و بدین خاطر، امکان دارد از دیدگاه روان شناختی، فرد را به میزان بیشتری درگیر کند.13در این بازی ها، گاهی ملاحظه می شود که به سادگی سر انسان ها از بدنشان جدا می شود و یا شیوه های قتل، به صورت جدید و ارعاب آوری، به نمایش گذاشته می شوند.

بر اساس یافتههای این مطالعه، ورود بحث بازیهای رایانهای به ایران به شکلگیری یک مجموعه متشکل از سازمانها و زیربخشهای اصلی و فرعی دولتی و شرکتهای بخش خصوصی منجر شده است که هریک به نحوی درگیر این حوزه هستند. پدر و مادرها معمولاً به فرزندان خود میگویند نشستن در برابر تلویزیون منجر به کاهش قدرت بینایی میشود. اما تهدیدات جدی آن برای سلامت جسم و روح فرزندان موضوعی است که توجه خانوادهها را می طلبد. که این مورد آخر بسیار قابل توجه است. آموزش روانی؛ این شامل آموزش به فرد در مورد رفتارهای مرتبط با بازی و اثرات آن بر سلامت روان است. با اینحال، احتمال دارد درمانهای مناسب برای سایر رفتارهای اعتیادی مانند اعتیاد به قمار با درمان اختلال بازی مرتبط باشد. سازمان جهانی بهداشت انتظار دارد تا تحقیقات در مورد بیماری اختلال بازی در طول زمان افزایش یابد، و مطالعات در این زمینه برجسته تر شود در نتیجه راهکارهایی برای درمان این بیماری نیز در آینده ارائه خواهد شد. با توجه یه اینکه بازی های رایانه توانایی جذب مخاطب دارند، خیلی از شرکت های بزرگ در تلاش هستند که یادگیری را با این بازی ها آمیخته کنند و نتیجه ی تلاششان ایجاد بازی هایی برای تقویت توانایی های خلاقیتی و احساسی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید