همه چیز دربارة بازی های رایانه ای

داستان بازی براساس زندگینامه میر مهنا مبارز ایرانی دوره کریم خان زند شکل گرفته است؛ دورهای که با استعمار هلند و انگلیس و سلطه کمپانی هند شرقی بر جزایر جنوبی ایران و خصوصاً جزیره خارگ (خارک) همراه بوده است. بازی میر مهنا در گیمزکام سال 2011 نیز حضور داشت. شهریور سال 1390 بود که بازی کوهنورد منتشر شد. در این بازی ها، شما در دنیایی زندگی می کنید که رضایت فوری بر اساس کارکرد شما فراهم می شود. بازی رایانه ای چه عوارض و بیماری هایی را منجر می شود؟ دانست. تاکنون پژوهش های مختلفی در موضوع اثرات بازی های رایانه ای انجام شده که اغلب به اثرات منفی این گونه بازی ها اشاره دارند، اما در نگاهی منطقی باید گفت که این نوآوری نیز همچون دیگر ساخته های دست بشر، دو رو دارد که یک روی آن، بهره گیری درست و مفید و روی دیگر آن، استفاده های نادرست و نامناسب است که گاهی، آسیب های فراوانی را در پی دارد. آقای «فرهود فرمند» سازنده این عنوان با سادهترین موتور بازیسازی یعنی Game Maker توانست بازی دو بعدیای را به مخاطب عرضه کند که لذت انجام آن تا ساعتها نیز تکراری و خستهکننده نمیشود.

«فاد» در ابتدا با دست خالی کوهنوردی میکند، اما پس از گذشت یکی دو مرحله با خرید تجهیزات کامل، از موانع متنوع کوهستان عبور میکند. این بازی متشکل از 10 مرحله نسبتا طولانی به همراه شخصیتهای متنوع و خط داستانی جذاب است که مخاطب را تا انتها با خود همراه میسازد. ولی امروزه مشکل قدیمی سیم دسته و محدودیت اندازهٔ این سیمها که باعث میشد کاربر برای استفاده از کنسول بازی با فاصلهٔ کمی از تلویزیون به بازی کردن بپردازد، با کنترلرهای بیسیم حل شده است. قبلا در مطلبی جداگانه بهترین بازی های ایرانی برای اندروید و ios را معرفی کرده ایم. این بازی که در سبک «سکو بازی» ساخته شده است، جایزه بهترین بازی سال 90 از جشنواره بازیهای رایانهای را دریافت کرد و به همین دلیل نیز در این لیست به عنوان یکی از بهترین بازیهای ایرانی PC قرار گرفته است. اگر فرزندتان بفهمد بعد از هر قانون شکنی عواقبی که قرار بود بر رویش پیاده شود اجرا نمی شود، سعی می کند قانون شکنی اش را بیشتر کند. این بازی ها سلولهای مغزی را گول می زنند و از نظر حرکتی نیز فقط چند انگشت کودک را حرکت می دهند . بازی دسته جمعی کودکان ، با ابزارهای تصویری کمتر مسئله ساز است، این اسباب بازی ها ، زمانی مخرب خواهد بود که کودک به تنهایی برای ساعات طولانی ، غرق بازی شود.

تمرین برای خلاق بودن یکی از روشهای تقویت این ویژگی است. برخی بازیهای رایانهای میتواند باعث تقویت تمرکز و هماهنگی میان چشم، دست و عضلات و افزایش سرعت عکس العمل کاربران شوند. یکی از راههای کم کردن درد در عضلات و بخشهای مختلف بدن، ترشح هورمونی به نام «اندورفین»Endorphin است. بر اساس ماده­ی 4 اساس­نامه­ی بنیاد، ساختار آن مبتنی بر چهار عنصر هیئت امنا، هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرس است. کیفیت تریلر بازی به حدی بالا بود که همگی مطمئن شده بودیم که از آن دوران تاریک بازیهای بیکیفیت بیرون آمدهایم و با یک بازی قابل رقابت با عناوین جهانی رو به رو هستیم، اما پس از انتشار، انتظارات آنطور که باید و شاید برآورده نشد. آن هنگام که زمین ویران شده از جنگ، به ناچار به فراموشی سپرده میشود تا سیطره حیات به مرزهایی فراتر گسترش یافته و منابع انرژی جدید تقدیری دیگر را رقم زند. اشاعه فرهنگ برهنگی و ترویج سکس، از آفت های دیگر بازی های رایانه ای است.

ویژگی دیگر این بازی ها، پیشرفت قابل اندازه گیری، اجتماعی بودن و ایجاد محیط امن و قابل کنترل برای افراد است. هم چنین، این بازی ها دارای موسیقی متن متناسب با محتوای بازی ها هستند؛ ولی چیزی که بر شمار طرف داران این بازی ها افزوده، بهای مناسب آن ها برای مصرف کننده است. استفاده از تنباکو و مواد مخدر: مشاهده­ی مصرف تنباکو و یا مواد مخدر در بازی­ها میتواند تابوی درونی ـ اجتماعی مصرف نکردن آن­ها را برای مخاطب بشکند. آن چه که همه برآن توافق دارند، دقت در نوع بازی خریداری شده و مدت زمانی است که بچهها برای این بازیها صرف میکنند. در سایت رسمی این بازی نوشته شده که «ارتشهای فرازمینی» بازی تیراندازی اول شخصی است که در آیندهای دور اتفاق میافتد و روایتگر جنگهای بشریت بر سر بزرگترین دغدغه خود، یعنی انرژی خواهد بود. آنها که از ترک زمین بازماندند و زمینیان طردشان کردند، اتحادی تشکیل داده و بقای خود را در تصاحب انرژی قدرتها جستجو میکنند. پس باید توجه داشته باشیم که هر چه بیشتر در این مسیر حرکت کنیم و حضور رایانه را در زندگی فرزندانمان بیشتر گسترش دهیم، انسانهایی را تحویل جامعه خواهیم داد که سر خورده، افسرده، غیر متحرک و غیرسازنده خواهند بود و ابتکار عمل و خود اتکایی نخواهند داشت، در حالی که جامعه ما نیاز به انسان هایی خلاق، مبتکر و متفکر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید