مقالات علمی همکاران-بازی های رایانه ای، بایدها و نبایدها

احساس سوزش و سفت شدن گردن ، کتف ها و مچ دست از دیگر عوارض کار نسبتاً ثابت و طولانی مدت با رایانه است . هم چنین احساس سوزش و سفت شدن گردن، کتفها و مچ دست از دیگر عوارض کار ثابت و طولانی مدت با رایانه است. بازی رایانه ای چه عوارض و بیماری هایی را منجر می شود؟ اولین و رایج ترین عوارض بازی های رایانه ای برای کودکان مشکلات استخوانی عضلانی است مثل درد دست، درد گردن و کمردرد. مشکلاتی که در آینده برای کودکانی که در سنین زیر 12 سال از بازی های کامپیوتری و گوشی های تلفن همراه در حد بالایی استفاده می کنند بسیار جدی است که باید کنترل شود در ادامه این بخش از نمناک توضیحات کاملی از این مشکلات را می خوانید. تکنولوژی محدودیت های خاصی را در ذهن ایجاد می کند که می تواند کند شدن پیشرفت را به دنبال داشته باشد که امروزه از هر 3 کودکی که وارد مدرسه می شود دچار این مشکل است که این اختلال در مشکلات یادگیری در سواد خود را نشان می دهد.

با استدلال و منطق آسیب هایی را که کامپیوتر به کودکان وارد می آورد متذکر شوید. پس از تهیه این مدارک و طی مراحل ثبت نام در سامانه در صورت تکمیل بودن مدارک مجوز یکساله برای فعالیت مجموعه صادر خواهد شد و در صورت وجود نقص در پرونده، نواقص به اطلاع متقاضی خواهد رسید تا در صورت امکان آن را رفع نماید. تمرین برای خلاق بودن یکی از روشهای تقویت این ویژگی است. بازیهای ویدئویی به دلیل هویتشان بهترین راه برای تقویت خلاقیت و در نتیجه استفاده از آن در زندگی واقعی هستند؛ نکتهٔ جالب این است که اغلب بازیها دارای قدرت تمرین قوهٔ خلاقهٔ کاربرانشان هستند. یکی از دردهای شایع کودکان علاقه مند به بازی های کامپیوتری سردرد میگرنی است؛ افرادی که برای مدت زمان زیادی بازی ویدئویی انجام می دهد به دلیل فشار زیاد به چشم، بیشتر در معرض دردهای میگرنی قرار می گیرد. تبصره ۳: موسسات فرهنگی تک منظوره بازی های رایانه ای برای دریافت مجوز نشر بازی رایانه ای نیاز به ارائه مدارک مندرج در بندهای ۳-۴-۵ ماده ندارند. بنا بر همین عوامل و اهمیت فرهنگی این موضوع فرمان تاسیس بنیاد در سال 31/3/1385 توسط شخص مقام معظم رهبری صادر گردید تا در این بازی ها در بستری مناسب و مطابق با فرهنگ و مذهب کشورمان تولید و عرضه گردد.

در یک توضیح کوتاه و جامع در مورد سردردهای میگرنی باید گفت سردردهای میگرنی از یک قسمت سر شروع می شوند و به آرامی گسترش پیدا کرده و دردناک تر می گردند و در حالات شدیدتر منجربه استفراغ می شود. بر اساس یک آزمایش بین چند جراح که تعدادی به شکل روزانه به انجام بازی میپرداختند و تعدادی که علاقهای به انجام این فعالیت نداشتند؛ مشخص شد جراحانی که به اصطلاح گیمر هستند، تمرکز بالاتری در انجام عملهای جراحی دارند و ریزهکاریها و تشخیصهای با ظرافت را بهتر از گروه دوم انجام میدهند. اول اینکه به چند دلیل آمار دقیقی درباره­ی بازی­های خارجی که در ایران عرضه می­شوند و شرکت­های تولید­کننده­ی آن­ها وجود ندارد. بازی دسته جمعی کودکان ، با ابزارهای تصویری کمتر مسئله ساز است، این اسباب بازی ها ، زمانی مخرب خواهد بود که کودک به تنهایی برای ساعات طولانی ، غرق بازی شود. کودک سر خورده ، افسرده، غیر متحرک وغیرسازنده هستند و خود اتکایی او بسیار کم خواهد بود و ابتکار عمل نخواهند داشت. خانمی می گوید: همسرم برای انجام پژوهش های دانشگاهی اش یک رایانه به منزل آورد که چند دیسک بازی هم ضمیمه آن بود. با استفاده از روش نمونهگیری سهمیهای چند شرکت را انتخاب می­کنیم.

به گفته­ی قائم­مقام بنیاد ملی بازیهای رایانهای، اداره­ی کل همکاریها بر اساس قانون، وظیفه­ی ارائه­ی مجوز به بازیهای رایانهای تولید شده در داخل و شرکتها را با مشورت بنیاد بر عهده دارد. وزن و نقش هریک از این اجزا و عناصر فعال در فرایند تولید، واردات، تکثیر و توزیع بازیهای رایانهای و همچنین در سیاستگذاری، تصمیمگیری و برنامهریزی در این حوزه یکسان نیست. به فرزندتان اجازه ندهید در فاصله نزدیکی از صفحه رایانه بنشیند. اما با وجود گذشت یک دهه از جاری­شدن سیلی از بازیهای رایانهای (بویژه بازیهای خارجی) به بازار و شکلگیری یک مجموعه­ی اجتماعی-اقتصادی حول آن، به نظر میرسد مطالعات گسترده و همهجانبهای که این موضوع را از زاویههای مختلف مورد بررسی قرار دهد، انجام نشده است. محصولات شرکت شامل انواع بازیهای رایانهای است که با استفاده از سیستمهای مختلف مثل رایانههای شخصی، دستگاههای بازی رایانهای و تلفن همراه قابل اجرا هستند. Blockly Games: گذشت زمان، این می تواند به طور بالقوه جرقه ای را در کودکان ایجاد کند تا به طور مستقل به بررسی مفاهیم برنامه نویسی مختلف بپردازند. ضروری است بچه ها به طور مرتب بین دو نوبت بازی استراحت کنند. حالا با بازیهایی طرف هستیم که میشود به واسطهٔ آن جنب و جوش داشت، ورزش کرد، بازیهای حرکتی انجام داد و از تمام اتاق برای بازی کردن استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید