قتل به خاطر خرید بازی رایانه ای – تابناک

افتخارآفرینی نیروانا دختر مهراب قاسم خانی را در بازیهای کامپیوتری ببینید. مهراب قاسمخانی پس از دیدن افتخارآفرینی دخترش نیروانا در کسب این همه ژتون از بازیهای کامپیوتری، حسابی به خودش بالید و این عکس را به اشتراک گذاشت! منظور از بازی واقعی بازی های آموزنده است که به کودکان و رفتار های آن ها آسیب نمی رساند. تعداد بسياري از کاربران این گونه بازیها، از تجربیات دنیای مجازی در زندگی واقعی استفاده میکنند. این مرد جوان که با نام مستعار “پادشاه تنها” در فضای مجازی شناخته شده بود و 170.000 فالوور در پیچ مخصوص بازی خود داشت تمام شبهای مشغول بازی جدیدی بود تا بتواند مثل همیشه بیشترین امتیاز و رکورد را به نام خود ثبت کند ، برای این هدف او هر شب بدون حتی یک شب استراحت از ابتدای نیمه شب تا ساعت 9 صبح درحال اجرای مراحل بازی بود تا اینکه بعد از 1 ماه بی خوابی شبانه و به دلیل برنامه فشرده فعالیت از دنیا رفت. از آنجایی که چند روز قبل همسرم یک میلیون تومان به او داده بود من از دادن پول خودداری کردم اما پسرم شروع به دعوا و درگیری کرد. پسر جوان که به خاطر پول برای خرید بازی رایانه ای پدرش را به قتل رسانده بود یک ساعت پس از جنایت بازداشت شد.

چرا چاقو همراهت بود؟ چرا بعد از قتل به خانه برگشتی؟ چرا پدرت را کشتی؟ از آنجا که مشخصات پسر جوان با متهم فراری شباهت زیادی داشت پس از هماهنگی قضایی او را بازداشت کردند. بر اساس بند (م) تبصره ۶؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است از عرضه کنندگان انواع بازی های خارجی قابل نصب در رایانه، تلفن های همراه و کنسول عوارضی معادل ده درصد(۱۰ درصد) قیمت فروش را أخذ و به حساب درآمدی ۱۶۰۱۷۸ جدول شماره(۵) این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید. وجوه حاصله از محل ردیف ۵۴ -۷۳۰۰۰۰ جدول شماره (۱ -۷ ) این قانون در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(بنیاد ملی بازی های رایانه ای) قرارمی گیرد تا صرف حمایت از توسعه بازی های تولید داخل شود. به این ترتیب کودک یا نوجوان درگیر بیماری مزمن بهتر میتواند با پیامدهای ناشی از بیماری خود مبارزه کند. این موضوع ممکن است تا سالیان سال با این افراد همراه باشد. کانون علاوه بر شرکت در اولین نمایشگاه تخصصی بازیهای رایانهای، جشنواره نرمافزارهای چندرسانهای رشد (در سال 1385) و جشنواره رسانههای دیجیتال و کسب موفقیتهایی در این جشنوارهها تا کنون جلساتی را هم برای بررسی بازیهای استراتژیک، خشونتآمیز و بازیهای وحشتناک برگزار کرده است (وبسایت بنیاد ملی بازیهای رایانهای).

تعداد گیمر های ایرانی تا پایان سال 1398 به 32 میلیون نفر رسیده است. دو سه سال قبل در یک درگیری به من گفت تو را میکشم. دانشجوی کامپیوتر هستم و عاشق پلی استیشن و بازیهای کامپیوتری و پدرم هم سر این موضوع مدام به من گیر میداد و میگفت پولهایت را خرج بازی نکن. میخواستم ببینم چه بلایی سر پدرم آمده است. پول میخواستم. چند روز قبل یک میلیون تومان به من داد، اما خیلی زود پولم تمام شد. من و پدرم همیشه باهم اختلاف داشتیم. به گزارش گروه گوناگون خبرگزاری برنا؛ مرد جوان چینی که یکی از مشهورترین افراد در بازی های کامپیوتری به خصوص به صورت آنلاین بود بعد از مدت طولانی اختلال خواب ایجاد شده به واسطه بازی های رایانه ای جان خود را از دست داد.او که سابقه 9 ساعت بازی آنلاین بدون وقفه را داشت بعد از یک ماه بی خوابی شبانه برای همیشه از میدان این بازی ها کنار رفت.

از آنجایی که میترسیدم به دست پدرم کشته شوم بعد از آن همیشه با خودم چاقو حمل میکردم. گرچه آن کودکان هیچ نمیدانستند که در دل بازی­هایی قرار گرفتهاند که از آن با عنوان صنعت سرگرمیهای رایانهای یاد میشود. اين موضوع باعث میشود علیرغم وجود ايده و داستانهای خوبی كه برای توليد بازی رايانهای مد نظر داريم، كارهای خوبی توليد نشود. همچنین باید زمان بیشتری را برای فرزندان خود صرف کنند چراکه هر قدر صمیمیت والدین با فرزندان بیشتر باشد زمینه استفاده کودکان از چنین بازیهایی کمتر خواهد شد. با این معیار از میان فهرست شرکت­های تولیدکننده­ی بازی، سه شرکت برتر در زمینه­ی تولید بازی­ها انتخاب شدند. انجام بازی، انعطاف و خلاقیت را در حل مشکلات ارتقا داده و باعث میشود مشکلات بهسادگی حل شوند. افرادی که مشکلات تحرکی دارند تا افرادی که مبتلا به اوتیسم هستند شامل این مجموعه می شوند. این موضوع شامل افرادی که مشکلات یادگیری دارند نیز می شود. بازی های ویدیویی می توانند در افرادی که مشکلات جسمی و روحی دارند برای کمک به بهبودی استفاده شوند. البته به خاطر مشکلات روحی که داشتم تحت درمان بودم.

دیدگاهتان را بنویسید