عوارض وحشتناک و غیر قابل جبران بازی رایانه ای برای کودکان

در عين حال، دشمنان اسلام از تمام توان خود برای جلوگيری از نفوذ و نشر تعاليم اسلامی استفاده میكردند و تا حدود زيادی هم در اين راه موفق بودند؛ اما امروزه با گسترش فضای مجازی و كثرت استفاده از رايانه و اينترنت، بسياری از اين مرزهای ساختگی از هم گسسته است و امكان تبليغ دين اسلام برای مبلغان آن به بهترين شكلی فراهم شده است. در نهایت باید گفت که اگر متولیان بخش دولتی بر تقویت ظرفیتهای موجود و نیروی انسانی فعال در حوزه بازیهای رایانهای تأکید دارند و از دیگر سو قصد دارند برای مبارزه با تهدیدها و تأثیرات فرهنگی بازیهای وارداتی زمینه را برای رقابت بازیهای داخلی با آن­ها فراهم کنند، لازم است بیش از آنکه به دنبال هدایت و نظارت بر فعالیتهای بخشهای درگیر در حوزه­ی بازیها باشد، نقشهای حمایتی و تشویقی خود را در حوزه­ی سرمایهگذاری، آمادهسازی زیرساختهای سخت افزاری و دانش مورد نیاز و مسائلی از این دست تقویت کنند. والدین باید توجه داشته باشند که اطلاعات کارت بانکی خود را برای پرداختهای درون برنامهای بازیهای آنلاین در اختیار فرزندان خود قرار ندهند، توجه کنند که با چه کسانی در جریان بازی در ارتباط میباشند و در خصوص حریم خصوصی و آسیبهای احتمالی آموزشهای لازم را به فرزندانشان بدهند.

اگر بچه ها تا انتها یا حتی در وسط حرکت کنند، ممکن است اطلاعات کلیدی را از دست بدهند. در حال حاضر، بسياری از فرقه های منحرف و دينهای تحريف شده كه حتی ذرهای از معارف و ارزشهای ناب اسلامی و قرآنی را هم در خود ندارند، با استفاده از جذابيتهای سمعی و بصری و بهكارگيری ادبيات عامهپسند در محتوا و توليد نرمافزارهای جذاب، زيبا، ارزان و با قابليت دسترسی آسان، توانستهاند در جذب مخاطب بسيار خوب عمل كنند؛ در حالی كه مسلمانان با داشتن گنجينهای عظيم از معارف وحيانی، نبايد اجازه كوچكترين فعاليتی را به آنها بدهند. CodeCombat: همانطور که از نامش پیداست یک بازی است که شما را در حال نوشتن کد به منظور کنترل یک قهرمان در یک جستجوی حماسی می بیند. صنعت ما در عرصه توليد اين محصولات نرمافزاري، صنعتي نوپا و در حال پيشرفت است و با وجود كمبود امكانات و وقت، كه يكی از اصلیترين عوامل برخی ضعفها در این گونه توليدات است، باز هم در این صنعت روند رو به رشدی داريم.

همه ی ما حداقل یک بار این جمله را از والدین خود هنگام غرق شدن در بازی آنلاینمان شنیدایم؛ تا حدودی حق با آن هاست چون ممکن است باعث مشکلات روحی و جسمانی مثل خشونت و حساسیت نسبت به خشونت و مشکلات دیگر شود… نکته دیگر اینجا است که با توجه به قداست موضوعات و شخصيتهای دينی و با توجه به خطوط قرمزی كه در اين حوزه وجود دارد، بايد توليد اين آثار با دقت فراوان دنبال شود؛ مثلاً تصويرسازی از شخصيتهای اسلامی و دينی موردی است كه بايد در تعامل با زعما و علمای دين، چگونگي آن مورد بررسي قرار گيرد. بنیامین سالاری، مدیر عامل این شرکت دانش­بنیان فعالیت اصلی این مجموعه را در زمینه تولید بازیهای رایانه­ای دانست و گفت: وب، رباتیک و بسترهای هوشمند از دیگر زمینههای فعالیت این شرکت است. با توجه به تحقيقات انجام شده ، مدت زمان نشستن پشت ميز رايانه نبايد بيش از ۲۰ تا ۳۰ دقيقه باشد و اين، درباره کودکاني که بازي هاي رايانه اي انجام مي دهند نيز صدق مي کند. در این مدت با کمک دوستاناش با تیمهای مختلفی در تولید بازی رایانهای و موبایلی فعالیت داشته است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،تعاریف متفاوتی از بازیهای رایانهای یا موبایلی که البته این روزها بسیار رواج پیدا کرده مطرح شده است.

در هر صورت، چه بازیهاي رايانهاي در داخل تولید شود و یا وارد کشور شود، لزوم وجود این ابزار به عنوان وسیلهای جهت سرگرمی همواره مورد درخواست کودکان و نوجوانان است و بهتر این است که تولید کنندگان این بازیها با بهرهگیری از داستانها، و آيین و فرهنگهای موجود در کشور به امر تولید همت بگمارند؛ هرچند در این زمینه در سالهای اخیر تا حدودی موفق عمل كردهاند. امید است که با نگرش به الزامات و بایدهایی که در زمینه تولید این بازیها وجود دارد، جهت پر کردن اوقات فراغت قشر کودک و نوجوان به صورت جدیتر و با محتوای بیشتر ادامه مسیر دهيم. به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی رجبی، بازیساز رایانهای از حدود سال ۸۵ وارد این عرصه شده و در ابتدا به قصد ساخت بازیهای کوچک pc فعالیت داشته است ولی در ادامه به سمت بازیهای موبایلی رفته است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رها شدگی عرصه بازیهای رایانهای و موبایلی این روزها در اپهای اینترنتی بی داد میکند.

دیدگاهتان را بنویسید