بازی های رایانه ای؛ نگاهی به ویژگی ها، بایدها و نبایدها – ره آورد نور

پس از تهیه این مدارک و طی مراحل ثبت نام در سامانه در صورت تکمیل بودن مدارک مجوز یکساله برای فعالیت مجموعه صادر خواهد شد و در صورت وجود نقص در پرونده، نواقص به اطلاع متقاضی خواهد رسید تا در صورت امکان آن را رفع نماید. او در هر مرحله از بازی با ترفندها و شگردها و مهارتهای خاصی آشنا میشود و سعی میکند که آنها را فرا گرفته و به بهترين شكل از آنها استفاده کند؛ به عبارتی ديگر، در دنیای مجازی بازیهای رایانهای، فرد در یک موقعیت پیشبینی نشده قرار میگیرد. بازی داریم به نام لرد آف فالن یا سقوط خدایان که شرک محض است وکاربر در نقش نماینده شیطان با فرشتهها میجنگد و بالاخره خدا را شکست میدهد. این واحد اهدافی چون کاهش قیمت نرمافزار با حفظ کیفیت و ارتقای آن، ورود نرمافزارهای مناسب و کارشناسی شده توسط کانون به فضای خانوادهها و کمک به رفع دغدغههای والدین در انتخاب و خرید نمونه نرمافزارهای مناسب برای فرزندان و کمک به ارتقای توانایی ذهنی و خلاقیت کودکان را برای خود تعریف کرده است. میزان تأثیرپذیری کودک و نوجوان در بازی های رایانه ای، به بالاترین اندازة ممکن می رسد؛ زیرا بر اساس پژوهش ها کودکان بیست درصد آن چه را که می شنوند و چهل درصد آن چه را که مشاهده می کنند، می آموزند.

در حال حاضر جهت دستیابی به این منظور مرکزی تحت عنوان بنیاد ملی بازی های رایانه ای تحت نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه فعالیت می نماید. میدانیم که نقش فناوری در زمینه حمایت از فعالیتهای آموزشی و یادگیری، برجسته است. این نوع بازیها در آینده بیشتر و بیشتر خواهند شد. این بازی از موتور بازیسازی TGEA استفاده کرده و در بهمن ماه سال 1389 برای رایانههای شخصی منتشر شد. در این سند نیز آمده است اگر در بازی رقص زن و مرد با همدیگر بود، افراد 25 سال به بالا می توانند این بازی را انجام دهند دو کاربر نامحرم در بازی به صورت آنلاین با هم برقصند، برای افراد 25 سال به بالا مشکلی نیست؛ سن 18 سال یا 25 سال را از کدام منبع فقهی و اسلامی به دست آورده اند؟ زمانی که در حیطه محتوایی پژوهش می شود تنها نباید درباره بازی پژوهش شود؛ بلکه باید دستگاههای بازی نیز مورد بررسی قرار گیرد. باید بررسی شود که حکم این بازی که همجنسگرایی را ترویج میکند چیست؟

حوزه احکام: بازی رایانه ای وجود دارد که همجنسبازی را ترویج میکند و بازی همجنسگرایی است. تکنولوژی محدودیت های خاصی را در ذهن ایجاد می کند که می تواند کند شدن پیشرفت را به دنبال داشته باشد که امروزه از هر 3 کودکی که وارد مدرسه می شود دچار این مشکل است که این اختلال در مشکلات یادگیری در سواد خود را نشان می دهد. در این بازی شما میدانید برای ساعت آینده و دو روز بعد و پنج روز بعد چقدر پول دارید، چکار کنید تا پولتان بیشتر شود و خلافش هم نیست، یعنی قطعی و یقینی است؛ در حالی که چنین چیزی در نظام توحیدی وجود ندارد که همه چیز قطعی و یقینی باشد؛ بنابراین اصل خدا در این بازی وجود ندارد. بازی به نام جرین لند در ایران تولید شده است و در شبکه بازار نیز وجود دارد، در این بازی میدانید برای 10 دقیقه دیگر چقدر پول در حسابتان است، امکان ندارد، پول نباشد مگر اینکه برنامه قطع شود؛ کجای این موضوع با مبانی توحیدی سازگار است؟ RoboZZle: بازی دیگری است که مفاهیم برنامه نویسی را آموزش می دهد، اما یک زبان واقعی نیست. این محبوبیت به تنهایی آن را به یکی از بهترین بازی های برنامه نویسی برای کودکان تبدیل می کند.

اختلال بازی یک طبقه بیماری جدید در لیست بیماریهاست، بنابراین هنوز برنامه درمانی روشنی برای آن وجود ندارد. کدام کاسب میداند که 10 دقیقه بعد چقدر در حسابش پول اضافه میشود؟ مسئولان چقدر وظیفه دارند که جلوی ورود آن را بگیرند؟ همانند اینکه آمده است که اگر شما یک لباس زیرزنانه دیدید 18 سال به بالا میتواند بازی کند؛ ببخشید شما این را از کجا درآوردید و کجای اسلام این را گفته است؟ میگوید اگر در بازی به پیامبر گرامی اسلام توهین شد، افراد 18 سال به بالا میتوانند این بازی را انجام دهند؛ فرق این بازیها با کتابهای ضاله چیست؟ سخنگوی دولت گفت: سرمایهگذاری گستردهتر در تولید بازیهای داخلی از منبع مالیات ۱۰درصدی بر بازیهای خارجی، اولین قدم حمایتی دولت در بودجه ۱۴۰۱ است. بنیامین سالاری، مدیر عامل این شرکت دانش­بنیان فعالیت اصلی این مجموعه را در زمینه تولید بازیهای رایانه­ای دانست و گفت: وب، رباتیک و بسترهای هوشمند از دیگر زمینههای فعالیت این شرکت است.

دیدگاهتان را بنویسید