بازی رایانه ای برای کودکان، مفید یا مضر؟

بازیهایی را انتخاب کنید که بازیکن را مجبور کند تا در محیط بازی تصمیم بگیرد که این کار سخت تر از کشتن و مشت زدن در بازی است. این کارشناس بازی های رایانه ای با بیان اینکه این گونه بازیها به صورت تک کاربر و یا چند کاربره استفاده می شود گفت: در بازی تک کاربره شخص بازیکن با هوش مصنوعی نرم افزار مبارزه می کند و در بازیهای چند کاربره در مکان هایی به صورت شبکه ای و یا آنلاین گروهی به انجام بازی با یکدیگر می پردازند. اوکلی زنان دیگر را هم تشویق می کرد استفاده از اسلحه را برای دفاع از خود و فرزندان شان یاد بگیرند. برایتان نام آشنایی نیست ولی باید هوشیار باشید که سندروم تونل کارپال ناشی از فشار بر روی عصب مچ دست است و یکی از مشکلات رایج کودکان علاقه مند به بازی های کامپیوتری؛ استفاده ی بیش از حد از ماوس کامپیوتر می تواند و دسته های پلی استیشن چنین ورم و التهابی را ایجاد کند. ویژگی دیگر این بازی ها، پیشرفت قابل اندازه گیری، اجتماعی بودن و ایجاد محیط امن و قابل کنترل برای افراد است. با هماهنگی گروه خیریه چلچله و سایت خبری کالا سودا، دورهمی بازی های رایانه ای برای کودکان و نوجوانان مرکز بهزیستی، با هدف ایجاد فضایی برای آشنایی این قشر جامعه با فناوری گیم و بازی های رایانه ای با همکاری برخی از شرکت های سخت افزاری برگزار شد.

بسیاری از بازیها فعالیتی که به نوآوری خلاقیت وتفکر مستقل مربوط باشند را ارائه و آموزش نمیدهند بنابراین کودکبا انجام این بازیها، تنها وقت خود را گذرانده است. شورای عالی اطلاعرسانی بهعنوان یک نهاد فرابخشی که متولی سیاستگذاری و راهبری جریان محتواسازی الکترونیکی در کشور است، کارگروه ویژهای را برای این کار در کشور تشکیل داده است. یاد و خاطره ی او هنوز زنده است چرا که هم فرودگاهی بین المللی به نام او در استانبول وجود دارد و هم مجسمه ای مومی از او در موزه ی مادام توسوی پایتخت ترکیه. ماری رید و همدستش، آن بونی دو تن از معروف ترین زنان دزد دریایی هستند که تاکنون وجود داشته است. این مقدار، برای آن چه همزمان می بینند، می شنوند و با علاقه با آن کار می کنند، به بیش از 75 درصد می رسد. افرادی که بیش از حد بازی های رایانه ای انجام می دهند، نیز از این قاعده مستثنی نیستند و دردهای چشمی بیشتری آنها را تهدید می کند، خصوصا اینکه چشم شخص نزدیک بین هم باشد. دکتر معصومه اسمعیل نژاد، کارشناس رسانه: تصور بیشتر خانوادهها این است که در بازیهای رایانهای فرد در بازی مداخله فکری مداوم دارد، اما این مداخله فکری نیست بلکه این بازیها سلولهای مغزی را گول میزند و از نظر حرکتی نیز فقط چند انگشت کودک را حرکت میدهد.

به گزارش ایران، ساعت 2 ظهر شنبه 11 دی گزارش قتل مرد میانسالی در خانهاش به بازپرس محمد حسن زارعی از سوی مأموران کلانتری 129 جامی اعلام شد. بونی در آنجا با یک کاپیتان دزد دریایی به نام کالیکو جک آشنا شد و زندگی گذشته ی خود را برای پیوستن به خدمه ی کشتی او رها کرد. خطر عدم برگشت سرمایه و سود کافی در بازار بازیهای داخلی از دیگر موضوعات درگیر در این حوزه است. گروه فرهنگ: صنعت بازیهای ویدویی، صنعتی ۶۰ ساله است که در طی سپری شدن این سالها، در زمینههای مختلفی رشد کرده و امروزه یکی از سود آورترین صنعتها محسوب میشود. ملکه آرتمیس اول، حاکمی قدرتمند، شجاع و مصمم در دوران یونان باستان بود که بیشتر با نقشش در جنگ میان ایرانیان و یونانیان، نبرد سالامیس در سال ۴۸۰ پیش از میلاد مسیح شناخته می شود. متأسفانه تاکهکو در این جنگ در حالی که تنها ۲۱ سال داشت، جان خود را از دست داد.

در زمان جنگ بوشین در دهه ی ۱۸۶۰، زنان اجازه ی شرکت در نبرد را نداشتند، به همین دلیل تاکهکو خود آستین بالا زد و گروهان زنانه ی خودش را به تشکیل داد و فرماندهی آن را در دست گرفت. علیرغم ممنوعیت عضویت در نیروی دریایی آمریکا به عنوان غواص برای زنان، شجاعت و هوش دونا توبایس به عنوان متخصص بدنه کشتی، مافوق هایش را تحت تأثیر قرار داد. با این حال، به این خاطر نیست که او در این فهرست قرار گرفته است. اوکلی در دوره ی غرب وحشی بزرگ شد و با پرورش مهارت های تیراندازی خود توانست به تیراندازی افسانه ای و دختری گاوچران بدل شود. او در نهایت به اولین دختری بدل شد که توانسته بود به نمایش غرب وحشی بوفالو بیل کودی بپیوندد و از شهرتی جهانی برخوردار شد. اما در همان زمان هم زنانی وجود داشتند که می توانستند زندگی متفاوتی داشته باشند. رید و بونی در دوران خود شهرتی هراس انگیز برای خود دست و پا کردند، اما در نهایت به همراه باقی خدمه ی کشتی به جرم دزدی دریایی دستگیر و مجازات شدند. مثلاً در یونان باستان، زنان آتنی زندگی بسیار محدود و کنترل شده ای داشتند اما زنان اسپارتی می توانستند از آزادی هایی همچون حق مالکیت زمین و حق طلاق برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید