انستیتو ملی بازی سازی ایران

با وجود یک شبکه از مجاری غیرقانونی واردات، تکثیر و توزیع بازیهای رایانهای خارجی حتی اگر دولت به سازنده­ی بازی هم کمک کند بازی در نهایت با قیمت سه هزار تومان تولید خواهد شد. چنانچه قبل از انقضای مدت آن قرارداد مورد نظر را ارائه نکردهاند، مجوز نشر بر بستر شبکه نیز برای متقاضی صادر نمیشود. کودکان و نوجوانان معتاد به اینترنت مانند رانندگانی هستند که بی اعتنا به علایم راهنمایی و رانندگی، اتومبیل اسقاطی خود را در جادههای خاکی به هر سو میرانند تا آن که بالاخره وارد تونل افسردگی میشوند. پیشرفتهای اساسی در صنعت گیم داخلی پس از عرضه این بازی تفنگی ایرانی برای کامپیوتر رخ داد. سایت گیم اسپات در نقد اختصاصی خود به این بازی نمره 5 از 10 را اختصاص داد. به این منظور از دفتر جذب اعضای هیات علمی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست کردهایم سهمیه ویژهای برای جذب عضو هیات علمی در حوزه گیم بدهند تا ما بتوانیم جذب اختصاصی داشته باشیم. وی افزود: راهاندازی این گرایش، اسفند ۱۳۹۹ در شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصویب شده بود و دانشگاه علم و صنعت به عنوان اولین دانشگاه، درخواست جذب دانشجو در این گرایش را برای کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ مطرح کرد که پس از تصویب آن در شورای برنامهریزی درسی، در جلسه هفته گذشته شورای دانشگاه به تصویب نهایی رسید.

مینایی با بیان اینکه همه تلاش ما این است که بتوانیم ظرفیت جذب دانشجو در این گرایش را در دفترچه کنکور کارشناسی ارشد اضافه کنیم، تصریح کرد: راهاندازی این رشته مصوب شده است اما باید ظرفیت پذیرش در این گرایش از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام و به دفترچه کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ اضافه شود تا امکان جذب دانشجو برای سال تحصیلی آینده در دانشگاه علم و صنعت فراهم شود. به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بهروز مینایی با اشاره به اینکه رشته بازی های رایانه ای در مقطع کارشناسی ارشد، پیش از این در دانشکده چندرسانهای دانشگاه هنر اسلامی تبریز وجود داشت، اما بیشتر به زوایای هنری پرداخته میشد تا فنی، گفت: گرایش بازیهای رایانهای در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت با الگو گرفتن از معتبرترین و علمیترین سرفصلهای درسی دانشگاههای صاحبنام استرالیا، کانادا، کره جنوبی، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی در زمینه فنی و برنامهسازی راهاندازی شده است.

2- تهیه بازیهای رایانهای آموزنـده، علمـی، تربیتـی و مبتنی بر عقاید اسلامی که در عین حال دارای جاذبه و هیجان کافی باشد. برخی از بازیهای رایانه ای میتوانند این نقش را در سنین پایین تر و در خانه ایفا کنند. همان طور که می دانیم و دیدهایم و خواندهایم در اکثر بازیهای کامپیوتری، کودکان با صحنههای خشونت بار، زد و خوردها و حتی کشتن برای پیروزی مواجهاند و حتی کودکان باید هرچه خشن تر بازی کنند تا بازی را ببرند. تمام حقوق برای بنیاد ملی بازی های رایانه ای محفوظ می باشد. از سوی دیگر قائم­مقام بنیاد ملی بازیهای رایانهای اولین قدم در حمایت از تولیدات داخلی را، خرید حق کپیرایت بازیها توسط شرکتهای تولیدکننده اعلام میکند. درج ردهبندی بر روی محصول اجباری نیست اما به این دلیل که بیشتر شرکتهای سازنده­ی بازی خود عضو مؤسس این کمیته هستند، علائم آن را در محصولات خود به­کار میبرند و به این صورت به مشتریان بویژه والدین کمک میکنند از مناسب بودن محتوای بازیها با هویت سنی مخاطبان اطمینان حاصل کنند.

آن چه که همه برآن توافق دارند، دقت در نوع بازی خریداری شده و مدت زمانی است که بچهها برای این بازیها صرف میکنند. منتقدین دیدگاههای متفاوتی را نسبت به بازی داشتند، اما نکتهای که بین همه آنها مشترک است، ستایش کیفیت ساخت این بازی توسط یک استودیوی مستقل به عنوان یکی از برترین گیم های ایرانی بود. همه ما خوب می دانیم که بخش عمده ای از بازیهای رایانهای به دلایل مختلف برای کودکانمان سرگرمی مناسبی نیستند و گذراندن زمانی هر چند در اوقات فراغت، نه تنها اثری مثبت در روحیه آنها نمیگذارد که باعث خستگی، عصبانیت، استرس و مسائلی از این دست میشوند. Blockly Games: در وب سایت خود توضیح می دهد که سری بازی ها به صراحت برای کودکانی است که هیچ تجربه برنامه نویسی قبلی ندارند. همچنین با توجه به اینکه بازیهای رایانهای وارداتی بخش اصلی بازیهای مصرفی در کشور را تشکیل میدهند، سعی شده است با بررسی فعالیتهای چند شرکت خارجی برتر در زمینه­ی تولید بازیهای رایانهای، مطالعه­ی مختصری هم بر ویژگیها، رویکردها و سیاستهای حاکم بر بازار جهانی انجام دهد. ارزش زمانی که برای کودک خود میگذاریم آن گاه روشن تر خواهد شد که توجه کنیم، از این طریق فرصتی را برای ذکر چند نکته کوتاه یافته ایمآن هم درست در همان زمان که کودک مان غرق در شادی و لذت است و به قول اساتید تربیت، این فرصتها بهترین زمان برای تذکراتی مختصر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید