اثر منفی و مثبت بازیهای رایانهای بر کودکان

انکار نمی شود کرد که در طول تاریخ زندگی اغلب زنان با سختگیری های زیادی در مورد آن ها همراه بوده است. عدم اطلاعرسانی و آگاهیبخشی درباره­ی این ردهبندیها از سویی و باز بودن دست مخاطب ایرانی در خرید تعداد زیادی بازی به دلیل پایین بودن قیمت نسخه­ی کپیشده بازیهای وارداتی از سوی دیگر، موجب میشود که کاربر بازی متناسب با گروه سنی خاص خود را دریافت نکند. آنی اوکلی در خانواده ای فقیر متولد شد به همین دلیل معمولاً وظایفی مردانه مثل شکار برعهده داشت. در زمان جنگ بوشین در دهه ی ۱۸۶۰، زنان اجازه ی شرکت در نبرد را نداشتند، به همین دلیل تاکهکو خود آستین بالا زد و گروهان زنانه ی خودش را به تشکیل داد و فرماندهی آن را در دست گرفت. علیرغم ممنوعیت عضویت در نیروی دریایی آمریکا به عنوان غواص برای زنان، شجاعت و هوش دونا توبایس به عنوان متخصص بدنه کشتی، مافوق هایش را تحت تأثیر قرار داد. غواصی عمیق به شجاعت زیادی نیاز دارد، چون با ریسک هایی همراه است، از جمله احتمال بروز اختلالات مفصلی، مشکلات تنفسی و درست عمل نکردن تجهیزات.

به عقیدة برخی، فعالیت های موجود در بازی های ویدیویی می توانند هماهنگی بین چشم و دست را افزایش دهند و یا مهارت های ویژه ای برای تجسم فضایی یا ریاضیات را بیاموزند».8 بازی های رایانه ای به سبب انگیزه های بیشتری که در فراگیران پدید می آورند، می تواند در انتقال مواد آموزشی، تأثیر زیادی داشته باشند. رید بخش زیادی از دوران کودکی اش را در فقر سپری کرد و وانمود به مرد بودن می کرد. اما در همان زمان هم زنانی وجود داشتند که می توانستند زندگی متفاوتی داشته باشند. مثلاً در یونان باستان، زنان آتنی زندگی بسیار محدود و کنترل شده ای داشتند اما زنان اسپارتی می توانستند از آزادی هایی همچون حق مالکیت زمین و حق طلاق برخوردار باشند. او در نهایت به اولین دختری بدل شد که توانسته بود به نمایش غرب وحشی بوفالو بیل کودی بپیوندد و از شهرتی جهانی برخوردار شد. در دهه ی ۱۷۱۰ به دزدی دریایی روی آورد و زمانی بالاخره زن بودن خود را برملا کرد که با بونی، دیگر زن دزد دریایی آشنا شد.

بونی در آنجا با یک کاپیتان دزد دریایی به نام کالیکو جک آشنا شد و زندگی گذشته ی خود را برای پیوستن به خدمه ی کشتی او رها کرد. با ما همراه باشید تا با 7 مورد از بهترین بازیهای کامپیوتری جدید و قدیمی ایرانی PC آشنا شوید که بر صنعت بازی های رایانه ای داخلی و خارجی تاثیر گذاشتهاند. در عين حال، دشمنان اسلام از تمام توان خود برای جلوگيری از نفوذ و نشر تعاليم اسلامی استفاده میكردند و تا حدود زيادی هم در اين راه موفق بودند؛ اما امروزه با گسترش فضای مجازی و كثرت استفاده از رايانه و اينترنت، بسياری از اين مرزهای ساختگی از هم گسسته است و امكان تبليغ دين اسلام برای مبلغان آن به بهترين شكلی فراهم شده است. شاید بازی با تبلت بتواند مهارت خاصی را به آنها آموزش بدهد، اما مشکل اصلی این بازیها آن است که بچهها تمام وقت خود را صرف این کار میکنند که باعث آسیبهای جسمی و روحی جدی خواهد شد.

گوکچه تا جایی پیش رفت که در سال ۱۹۳۷ تبدیل به کسی شد که او را اولین زن خلبان جنگی دنیا می دانند. اما در این جا سئوالی مطرح می شود و اینکه آیا می توان فرزندان خود را به برنامه نویسی علاقه مند کرده و بهترین بازی های برنامه نویسی را برای آن ها امتحان کرد تا در مسیر درست هدایت کرد؟ او کشتی خود را به یکی از کشتی های ایرانیان کوبید تا دشمنان خود را به اشتباه اندازد که همینگونه هم شد. بی تردید، این علاقه، سبب افت تحصیلی خواهد شد. مبتلا شود. علاوه بر این، نوع قرارگیری بدن کودک در مقابل کنسول بازی، تلویزیون و یا رایانه، میتواند سبب بروز صدمات جبران ناپذیری به گردن، کمر و ستون فقرات کودک شود. کلینیک روانشناسی ذهن آرا به وسیله ی تیم تخصصی از روانشناسان باتجربه، آماده ی کمک به کودکان، نوجوانان و خانواده های درگیر این نوع از اعتیاد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید