آموزش گیتار به صورت آنلاین و تصویری از پایه تا حرفه ای – پارس گیتار

اگر تو شهری که زندگی می کنید که آموزشگاه موسیقی خوب و در عین حال مدرس خوب گیتار وجود داره ، شک نکنید که کلاس های حضوری براتون موثر تر خواهد بود. اگر شرایط کلاس رفتن رو نداشتم چی؟ یکی از دغدغه های خانواده های این است تا از همان دوران کودکی شرایط یادگیری موسیقی را برای فرزندانشان فراهم سازند. آموزشگاه تهران آموزش های خود را زیر نظر اساتید مجرب برگزار می کند و هنرجو از همان ابتدای امر طبق روش های صحیح، دانش موسیقی و نوازندگی را فرا می گیرد. یکی از دغدغه های هنرجویان انتخاب ساز مناسب است و اساتید و مدیران آموزشگاه باید مشاوره لازم جهت انتخاب ساز مناسب برای شروع یادگیری را ارائه دهند. واعظی که هرسال برای سال بعد برنامهای مشخص و در عین حال بدیع تدارک میدید، مطمئنا باعث رشد و اشاعه موسیقی متناسب با فرهنگ ایرانی در میان این مرز و بوم می شود. گروه های مانند : پینک فلوید و بیتلز آغاز کننده راه بودند و بعد ها متالیکا ، گانزروزز ، لینکین پارک ادامه دهنده بوده اند.

باید بدانیم که: بسیار شنیده شده که برای نواختن گیتار الکتریک باید ابتدا گیتار نایلون (اسپانیش) بنوازیم تا بعد بتوانیم الکتریک بزنیم ، این نظریه سال هاست که منسوخ شده و صرفا توسط مدرسین گیتاری که نمیتوانند گیتار الکتریک بنوازند نقل می شود تا بلکه مدتی هنرجو را با زدن گیتار اسپانیش سرگرم کنند. کلاسها در آموزشگاه موسیقی هنر پارسه به صورت یک جلسه درهفته برای علاقمندان به آموزش موسیقی و کلاسهای پیشرفته برای هنرجویان و داوطلبان کنکور موسیقی برگزار میشود. چون آموزش گیتار و کلا موسیقی بهتر هست که زیر نظر یک استاد خبره صورت بگیره چه بسا یک ایراد کوچیک تو شروع کار میتونه جلوی پیشرفت شمارو بگیره ، در حالی که حضور معلم روند یادگیری و پیشرفت رو سریع تر می کنه. بدیهیست نواختن گیتار اسپانیش می تواند در یادگیری سریع تر گیتار الکتریک تاثیر گذار باشد ولی این به این معنی نیست که نمیتوان مستقیما سراغ گیتار الکتریک رفت. از نت های دیز نت هایی هستند که یک گام بالاتر از نت های معمولی اند ولی نت های بِمُل یک گام پایین تر از بقیه نت ها خوانده می شوند. یکی از ویژگی های مهم یک آموزشگاه موسیقی داشتن مجوزهای رسمی است. به همین دلیل انتخاب صحیح آموزشگاه موسیقی بسیار مهم بوده تا افراد در طول پروسه آموزش دپار دلزدگی نشوند و انگیزه لازم برای ادامه آموزش را از دست ندهند.

کلاسیک ، فلامنکو ، راک و پاپ مهم ترین سبک های نوازندگی گیتار هستند. نواختن آثار آهنگ سازان بزرگ موسیقی کلاسیک نظیر: باخ ، بتوون ، موتزارت ، و همچنین نواختن آثار آهنگ سازان بزرگی همچون: تارگا ، باریوس ، ویلالوبوس ، جولیانی ، کارولی ، آگوادو ، سور و … همچنین داشتن تحرک زیاد می تواند آرامش و تمرکز شما را هنگام خواندن برهم بزند به همین دلیل باید میان آرامش داشتن و حرکات بدن تعادل ایجاد کنید. داشتن اساتید مجرب و همچنین مدیریت آموزشگاه مورد دیگری است که در انتخاب آموزشگاه موسیقی باید به آن توجه کرد. نکته جالب در مورد این آموزشگاه این است که چند تا از اساتید این آموزشگاه، از خانواده خود طریقت هستند. خب این آموزشگاه از جهتی، هم دسترسی خیلی خوبی ندارد و هم اساتید بسیار جوانی دارد. روش ها و متدهای آموزشی نقش حائز اهمیتی در امر تدریس و یادگیری و پیشرفت هنرجو دارد. برگزاری کنسرت ها و داشتن سالن های مجهز اجرا نقش مهمی در انگیزه و پیشرف هنرجو خواهد داشت. موسیقی پاپ به معنی موسیقی عامه پسند می باشد ، این نوع موسیقی فارغ از پیچیدگی های موسیقی کلاسیک ، بلوز ، جز ، به گوش مردم می نشیند و در دل آن ها نفوذ می کند.

که برای گیتار آهنگسازی کرده اند ، گیتار کلاسیک نامیده می شود. ارائه روش های به روز و متفاوت تدریس با توجه به روحیات و روانشناسی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و در همین راستا وجود یک واحد روانشناسی به خصوص برای موسیقی کودک در کنار دیگر کلاس های موسیقی از مزیت های آموزشگاه خواهد بود تا افراد را برای تصمیم گیری بهتر راهنمایی کند. درآمد یک استاد در آموزشگاه موسیقی چقدر است؟ پس از انتخاب آموزشگاه و قبل از ثبت نام در کلاس موسیقی حتما با استاد مربوطه جلسه ای داشته باشید تا از روش تدریس و مهارت استاد اطلاعات تکمیلی به دست آورید. موسیقی تاثیر چشمگیری در رشد مهارت کودکان و نوجوانان دارد و می تواند اثرات مثبتی در نحوه تعامل و حضور آنها در جامعه داشته باشد. انتخاب ساز مناسب میتونه در روند آموزش گیتار بسیار تاثیر گذار باشه . از سال 1360 ضمن حضور در خدمت مقدس سربازی و حضور در جبهه آموزش پیانو را به صورت جدیتر نزد استاد آلمانی در آموزشگاه گام و آموزش تنبک نزد مرحوم استاد امیر ناصر افتتاح را فرا گرفت سپس در دهه 60 و 70 نزد اساتیدی همچون شاملو کاربند و مرحوم استاد جواد معروفی دوره موسیقی ایرانی را گذراند.

دیدگاهتان را بنویسید