آموزش آواز مبتدی تا پیشرفته

همچنین داشتن تحرک زیاد می تواند آرامش و تمرکز شما را هنگام خواندن برهم بزند به همین دلیل باید میان آرامش داشتن و حرکات بدن تعادل ایجاد کنید. این روش که بیشتر مورد استفاده در آموزش کودکان است، با ایجاد شرایطی متفاوت موجب میگردد که سطح یادگیری در سنین پایین، افزایش یابد و خردسال بهصورت موفقتری جذب موسیقی شود. یادگیری موسیقی به شما این فرصت را می دهد تا خود را در شرایط مشابهی قرار دهید. آموزشگاه راه صبا با مدیریت استاد محمدرضا اتابکی از اساتید برجسته موسیقی ایران، بهترین آموزشگاه موسیقی در تهران است که مفتخر است در طی سال ها فعالیت خود به کشف و پرورش و معرفی استعدادهای درخشان به جامعه هنری فعال بوده است. اصالتش از توابع شیراز است. نحوه ثبتنام و شرکت در کلاسهای آموزشگاه موسیقی آبیرود سؤالی که برای بسیاری از کسانی که با آموزشگاه تماس برقرار میکنند، نحوه ثبت نام در کلاسهای آموزشگاه موسیقی آبیرود است. کلاسهای آموزشگاه آبیرود در دورههای ده جلسهای برگزار میشوند و معمولآً برای دورههای جدید از طریق شبکههای اجتماعی و سایت آموزشگاه اطلاعرسانی انجام میشود. آموزشگاه موسیقی ساز و آواز به افراد در فراگیری انواع سبک های موسیقی کمک میکند و کلاسهای آموزشی برای سازهای مختلف و شیوه های آوارز گوناگون برگزار میکند.

هنر و آموختههای آن از حساسترین و ظریفترین لحظات انسان نشأت میگیرد، در واقع هنرمند و هنر آموز چیزهایی را میبیند و میشنود که دیگران قادر به دیدن و شنیدن آن نیستند. اين مجموعه آموزشي از سال ١٣٨١ آغاز به کارنمود و از سال ١٣٨٨ با مديريت حامد باباربيع باهدف ارتقای سطح آموزشی وفرهنگ موسیقی فعاليتش را به صورت جدي ادامه داده است و در نهایت تحت عنوان آکادمی موسيقي سكوت از آذر ماه سال ١٣٩٠ با هدف ايجاد مركز تخصصي موسيقي براي كودكان در کنار بخش تخصصی در زمينه سازهاي تخصصي فعاليت جدیدی را دنبال کرده و هم اکنون افتخار بزرگترین مجموعه آموزشگاه موسیقی کودکان و بزرگسالان را در غرب تهران به همراه دارد. واعظی در اردیبهشت ماه 1342 در طبیعت زیبا و دلانگیز فیروز کوه متولد شد. تار یکی از سازهای موسیقی سنتی ایرانی است که در دسته ساز های زهی قرار می گیرد. از سال 1360 ضمن حضور در خدمت مقدس سربازی و حضور در جبهه آموزش پیانو را به صورت جدیتر نزد استاد آلمانی در آموزشگاه گام و آموزش تنبک نزد مرحوم استاد امیر ناصر افتتاح را فرا گرفت سپس در دهه 60 و 70 نزد اساتیدی همچون شاملو کاربند و مرحوم استاد جواد معروفی دوره موسیقی ایرانی را گذراند.

واعظی پایه گذاری شد و با بیش از دو دهه فعالیت و مدیریت ایشان و با اتکا به روش های نوین و جهانی موسیقی توانسته علاوه بر تربیت مربیان ، هنرمندان و هنرجویان موسیقی ، مردم را هم با موسیقی به شکلی جدی و قابل احترام آشنا کند . ظهور ویروس کرونا به هر دلیلی که بود، دنیا را تغیییر داد و بسیاری از مردم مجبور شدند سبک زندگیشان را تغییر دهند. این مرکز از ابتدا هدف خود را حفظ ارزش های موسیقی و اشاعه ی این هنر در بین مردم و علی الخصوص کودکان قرار داد. خروجی تلاش های ایشان را میتوان در بیش از 30 اجرای جشنواره و کنسرت های هنرجویان سرای هنر مشاهده نمود. از جمله فعالیت های آموزشگاه می توان به برگزاری بیش از ٣٠ دوره جشنواره موسیقی برای کودکان و بزگسالان با تفکیک نوع و سبک سازها و همچنین برگزاری ٢ دوره کنسرت با حضور اساتید آموزشگاه و همچنین هنرجویان حرفه ای اشاره کرد . من برای فرار از روزمرگی و کم کردن استرس های کاری تصمیم گرفتم به هنر پناه بیارم و خوشحالم که برای این کار آموزشگاه صبا رو انتخاب کردم.نظم و ترتیب در برگزاری کلاس ها در عین صمیمی و مجرب بودن پرسنل و اساتید از جمله عواملی بود که اعتماد من رو به آموزشگاه صبا بیشتر کرد.

در این مقاله آموزش دست گرفتن آرشه ویولن را آماده کردهایم. در دهه 70 در سفر به کشورهای اروپایی و بلوک شرق دوره آموزش رشته ارف را گذراند و با دست پر و با روش تدریس نوین به کشور بازگشت. تالیف و انتشار کتاب با نام ترانه همبستگی در دهه 80 که تنها کتاب آموزش کودکان میباشد و ترجمه آن به زبان دیگر و تدریس و مورد توجه مدرسین آموزشگاه خارج از کشور از افتخارات میهنمان میباشد. واعظی با خلق آثاری چون کتاب ترانه همبستگی ( آموزش موسیقی کودک ) و صفر تا سِفر ( هفت دوئت برای ویولن و پیانو )حدود 34سال است که با آموزش موسیقی به کودکان به روش علمی «ارف» باعث جدیشدن نگاههابه این نوع موسیقی شده است . اجرای آثار دیگری با نام صفر تا سفر با آهنگسازی و تنظیم برای پیانو توسط ایشان و اشعار استادکاکائی و اجرای ارکستر زهی پارسیان و هنرمندان مشهور کاری فاخر قلمداد گردیده است. او همواره آموزش به مربیان موسیقی کودک را از ارکان مهم موسیقی در ایران قلمداد و خود تلاش های بسیاری در این زمینه کرده است. اما هر چه به عمق میروی صدا آرام تر است، انسان هر چه عمیق تر آرام تر و سنگها غرق می شوند در عمق وجودت، آرام باش اما ساکن نمان ، مرداب به رود گفت از چه زلالی گفت گذشتم، به خدا تکیه کن آدمی از سمتی می افتد که به خدا تکیه نکرده است .

دیدگاهتان را بنویسید